Belka
Piątek, 19 Października 2018   imieniny: Piotra, Michała, Ziemowita
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Dlaczego młodzi ludzie pójdą w niedzielę na...

Data dodania: 2018-10-19
Tym razem o wybory i o to, czy warto głosować, zapytaliśmy maturzystów z Liceum Ogólnokształcącego im. Ignacego Paderewskiego w Lublinie. więcej »
 
 

"Polska szkoła nie jest demokratyczna, jest...

Data dodania: 2018-10-19
- Nie ma programu wychowawczego, który uczyłby demokracji, ale także odporności na kłamstwo i manipulację w życiu publicznym - uważa Adam Kalbarczyk, dyrektor jednego z lubelskich li... więcej »
 
 

Nudna bitwa o Lublin w cieniu wojny PO z PiS-em....

Data dodania: 2018-10-19
Kandydaci obiecywali setki inwestycji w dzielnicach, było dużo konferencji prasowych, oświadczeń sztabów wyborczych. Jednak czy tę kampanię można nazwać twórczym sporem o wizję mi... więcej »
 
 

Przebudowa al. Racławickich do powtórki. Ratusz...

Data dodania: 2018-10-19
Miasto ogłosiło drugi przetarg na przebudowę al. Racławickich. Nie zmienił się ani zakres prac, ani termin ich zakończenia. Mimo wszystko ratusz liczy na to, że tym razem uda się wy... więcej »
 
 

Niespodziewany zwrot w sprawie Górek Czechowskich....

Data dodania: 2018-10-19
Prezydent Krzysztof Żuk chce przeprowadzenia referendum w sprawie przyszłości Górek Czechowskich. Ma ono przesądzić, czy i na jakie inwestycje zgodzi się miasto. Prezydent chciałby, ... więcej »
 
 

GKS Górnik Łęczna. Do Wielkopolski jadą...

Data dodania: 2018-10-19
15 gotowych do gry, osiem leczących urazy. Skład GKS Górnik Łęczna przed potyczką z poznańską Polonią (sobota, g. 17) jest mocno okrojony. więcej »
 
 

Wybory 2018. PSL: „Wybierzmy Polskę...

Data dodania: 2018-10-19
Ludowcy kończą kampanię wyborczą i zachęcają do głosowania na swoich kandydatów. - Mieszkańcy województwa popierają nas oczekując tej normalności, któr... więcej »
 
 

Smugi. Mężczyzna został wciągnięty przez...

Data dodania: 2018-10-19
Do wypadku doszło w czwartek w miejscowości Smug (gm. Jastków). Mężczyzna po wciągnięciu przez rozrzutnik w stanie ciężkim został przewieziony do szpital. więcej »
 
 

Policyjne ćwiczenia "Amok" w Lublinie....

Data dodania: 2018-10-19
Przez trzy miesiące 90 policjantów, którzy na co dzień przeprowadzają interwencje lub biorą udział w zatrzymaniu niebezpiecznych przestępców, będzie ćwiczyć z antyt... więcej »
 
 

"Warto być Polakiem" - zobacz listę...

Data dodania: 2018-10-19
Tydzień temu, w piątek, odbył się pierwszy etap naszej akcji. Uczniowie pisali test w swoich szkołach. Mieli na to 45 minut. Dziś prezentujemy listę osób, które zakwalifikowały... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 5696
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
lubelski

Powiat lubelski – umiejscowiony w województwie lubelskim z Lublinem, jako centrum powiatu. W skład wchodzą gminy Bełżyce, Bychawa, Borzechów, Garbów, Głusk, Jabłonna, Jastków, Konopnica, Krzczonów, Niedrzwica Duża, Niemce, Strzyżewice, Wojciechów, Wólka, Wysokie, Zakrzew oraz miasta Bełżyce i Bychawa.Cały obszar powiatu lubelskiego leży w dorzeczu rzeki Wisły.

Najbardziej znany zabytkami są Muzeum Kowalstwa i Muzeum regionalne w Wojciechowie, Wieża Ariańska Wojciechów, Baszta Firlejów w Dąbrowicy i Dom spotkań, Ruiny Zamku w Bychawie. Znajdziemy tam również dwa Parki Krajobrazowe - Krzczonowski Park Krajobrazowy i Kozłowiecki Park Krajobrazowy, cztery Obszary Chronionego Krajobrazu - Chodelski, Czerniejewski, Dolina Ciemięgi i Kozi Bór, oraz rezerwaty - Chmiel, Las Królewski, Olszanka i Podzamcze.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola