Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Dominika Grabias spod Biłgoraja została wybrana...

Data dodania: 2018-12-10
18-letnia Dominika Grabias z Korczowa koło Biłgoraja została została zwyciężczynią konkursu Queen of Poland 2018. więcej »
 
 

Łuków: Mężczyzna potrącony na przejściu dla...

Data dodania: 2018-12-10
W Łukowie na przejściu dla pieszych został potrącony 67-letni mężczyzna. Pieszy trafił do szpitala, jednak w wyniku odniesionych obrażeń niedługo potem zmarł. więcej »
 
 

Protest w sądach. Pracownicy poszli na L4, ale...

Data dodania: 2018-12-10
- Faktycznie, odnotowaliśmy absencję pracowników - mówi rzecznik Sądu Okręgowego w Lublinie, ale zapewnia, że nie wpłynęło to na pracę instytucji. więcej »
 
 

CBA zatrzymało osiem osób. Wyłudzili z ARiMR 17...

Data dodania: 2018-12-10
Chodzi o osoby reprezentujące jedną z rolniczych grup producenckich znajdujących się na Lubelszczyźnie. CBA dodaje, że grupa miała zamiar wyłudzić jeszcze 5,5 mln złotych. więcej »
 
 

Seria włamań w Biłgoraju: Nilo wytropił...

Data dodania: 2018-12-10
Pies tropiący Nilo doprowadził policjantów z Biłgoraja do kryjówki włamywaczy, w której przechowywali łupy pochodzące z włamań. Policja zatrzymała obu męż... więcej »
 
 

Przebudowa ul. Choiny. Kierowcy jeżdżą już po...

Data dodania: 2018-12-10
Kolejne zmiany w ruchu na przebudowywanym odcinku ul. Choiny. Kierowcy przestali już korzystać ze starej jezdni. Do świąt może być otwarta ul. Pienińska. więcej »
 
 

Lekarze z Kraśnickiej zaczęli wykonywać operacje...

Data dodania: 2018-12-10
Szpital przy Kraśnickiej stał się trzecim miejscem w Lublinie, po klinice okulistyki SPSK1 i Szpitalu Wojskowym, gdzie pacjenci mogą usunąć zaćmę w ramach NFZ. więcej »
 
 

Piłkarskie MEMY na Światowy Dzień Piłki Nożnej!...

Data dodania: 2018-12-10
Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Piłki Nożnej ustanowiony przez ONZ. Każdy wie, że piłka łączy piłkarzy i kibiców, a ONZ ustanowił jej święto, by jeszcze bar... więcej »
 
 

Śmiertelny wypadek na ul. Nadbystrzyckiej. Opel...

Data dodania: 2018-12-10
Tragiczny wypadek na ul. Nadbystrzyckiej w Lublinie. Zginęło dwóch mężczyzn. Opel astra, którym jechali, wpadł na przydrożny słup. Wydarzyło się to w pobliżu miejsca,... więcej »
 
 

Pracownicy sądów chcą protestować

Data dodania: 2018-12-10
Odwołane rozprawy, zmieniane terminy i wielkie zamieszanie. Tak mogą wyglądać sądy, bo ich pracownicy planują o protest, który ma się rozpocząć w poniedziałek. więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 5796
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
lubelski

Powiat lubelski – umiejscowiony w województwie lubelskim z Lublinem, jako centrum powiatu. W skład wchodzą gminy Bełżyce, Bychawa, Borzechów, Garbów, Głusk, Jabłonna, Jastków, Konopnica, Krzczonów, Niedrzwica Duża, Niemce, Strzyżewice, Wojciechów, Wólka, Wysokie, Zakrzew oraz miasta Bełżyce i Bychawa.Cały obszar powiatu lubelskiego leży w dorzeczu rzeki Wisły.

Najbardziej znany zabytkami są Muzeum Kowalstwa i Muzeum regionalne w Wojciechowie, Wieża Ariańska Wojciechów, Baszta Firlejów w Dąbrowicy i Dom spotkań, Ruiny Zamku w Bychawie. Znajdziemy tam również dwa Parki Krajobrazowe - Krzczonowski Park Krajobrazowy i Kozłowiecki Park Krajobrazowy, cztery Obszary Chronionego Krajobrazu - Chodelski, Czerniejewski, Dolina Ciemięgi i Kozi Bór, oraz rezerwaty - Chmiel, Las Królewski, Olszanka i Podzamcze.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola