Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na wielki Kiermasz Ziołowo-Miodowy!

Data publikacji: 2018-08-01, Data modyfikacji: 2018-08-03
A A AWydrukDrukuj  
 
W sierpniową niedzielę, nad muzealnym stawem, przy aromatycznym ogrodzie ziołowym w lubelskim skansenie, zagoszczą wytwórcy miodów, produktów ziołowych i rękodzieła. Kiermasz ziołowo-miodowy, który odbędzie się w niedzielę, 5 sierpnia w Muzeum Wsi Lubelskiej, to wydarzenie promujące zastosowanie ziół w tradycyjnej medycynie, kosmetyce i kuchni oraz bogate tradycje pszczelarskie naszego regionu. W malowniczym pejzażu sektora Powiśle, nad stawem zaprezentują się wystawcy produktów zielarskich oraz rękodzieła z motywami roślinnymi, a także wytwórcy miodów i produktów naturalnych. Wydarzenie będzie także okazją do poznania nowej, edukacyjnej ekspozycji zielarskiej w zagrodzie z Janiszowa, której realizacja była możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Po uroczystym otwarciu ekspozycji o godzinie 12:00 czeka na nas widowisko Szeptucha i czmut w wykonaniu zespołu obrzędowego Rumenok (godz. 13:00) oraz pokaz DziczeJemy z ziołoznawcą Justyną Pargiełą (godz. 14:00).   Kiermaszowi będą towarzyszyć warsztaty i pokazy o tematyce zielarskiej i pszczelarskiej, a także ziołowa ramka do zdjęć, retro kącik zabaw, przejażdżki ziołową bryczką oraz występy dziecięcego zespołu ludowego Bogutki.   Bilety: 12 zł normalny, 6 zł ulgowy.   Artykuł Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na wielki Kiermasz Ziołowo-Miodowy! pochodzi z serwisu Mama w Lublinie.

Pełna treść wiadomości na: mamawlublinie.pl/?p=9967
mamawlublinie.pl, Źródło artykułu: mamawlublinie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
lubelski

Powiat lubelski – umiejscowiony w województwie lubelskim z Lublinem, jako centrum powiatu. W skład wchodzą gminy Bełżyce, Bychawa, Borzechów, Garbów, Głusk, Jabłonna, Jastków, Konopnica, Krzczonów, Niedrzwica Duża, Niemce, Strzyżewice, Wojciechów, Wólka, Wysokie, Zakrzew oraz miasta Bełżyce i Bychawa.Cały obszar powiatu lubelskiego leży w dorzeczu rzeki Wisły.

Najbardziej znany zabytkami są Muzeum Kowalstwa i Muzeum regionalne w Wojciechowie, Wieża Ariańska Wojciechów, Baszta Firlejów w Dąbrowicy i Dom spotkań, Ruiny Zamku w Bychawie. Znajdziemy tam również dwa Parki Krajobrazowe - Krzczonowski Park Krajobrazowy i Kozłowiecki Park Krajobrazowy, cztery Obszary Chronionego Krajobrazu - Chodelski, Czerniejewski, Dolina Ciemięgi i Kozi Bór, oraz rezerwaty - Chmiel, Las Królewski, Olszanka i Podzamcze.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola