Belka
Wtorek, 18 Grudnia 2018   imieniny: Laura, Bogusław, Gracjan
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

100 lat KUL. Zobacz jak wygląda uniwersytet i jego studenci na starych zdjęciach

Data publikacji: 2018-10-10, Data modyfikacji: 2018-10-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Katolicki Uniwersytet Lubelski w tym roku świętuje swój wielki jubileusz. KUL ma już sto lat. Prezentujemy Wam zdjęcia z początków uczelni, są na nich profesorowie i studenci podczas akademickich uroczystości, zajęć, wykładów i egzaminów, a także na spacerze na ulicach Lublina. Rozejrzyjcie się także po dziedzińcu i wnętrzach uniwersytetu, jak bardzo się zmieniły. Większość zdjęć pochodzi z okresu międzywojennego. Pozostałe zostały zrobione w latach powojennych.

Pełna treść wiadomości na: lublin.naszemiasto.pl/artykul/100-lat-kul-zobacz-jak-wyglada-uniwersytet-i-jego-studenci,4834663,gal,t,id,tm.html?kategoria=1
lublin.naszemiasto.pl, Źródło artykułu: lublin.naszemiasto.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
lubelski

Powiat lubelski – umiejscowiony w województwie lubelskim z Lublinem, jako centrum powiatu. W skład wchodzą gminy Bełżyce, Bychawa, Borzechów, Garbów, Głusk, Jabłonna, Jastków, Konopnica, Krzczonów, Niedrzwica Duża, Niemce, Strzyżewice, Wojciechów, Wólka, Wysokie, Zakrzew oraz miasta Bełżyce i Bychawa.Cały obszar powiatu lubelskiego leży w dorzeczu rzeki Wisły.

Najbardziej znany zabytkami są Muzeum Kowalstwa i Muzeum regionalne w Wojciechowie, Wieża Ariańska Wojciechów, Baszta Firlejów w Dąbrowicy i Dom spotkań, Ruiny Zamku w Bychawie. Znajdziemy tam również dwa Parki Krajobrazowe - Krzczonowski Park Krajobrazowy i Kozłowiecki Park Krajobrazowy, cztery Obszary Chronionego Krajobrazu - Chodelski, Czerniejewski, Dolina Ciemięgi i Kozi Bór, oraz rezerwaty - Chmiel, Las Królewski, Olszanka i Podzamcze.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola