Belka
Wtorek, 14 Maja 2024   imieniny: Maciej, Bonifacy, Dobiesław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Pyszne, gorące zupy na chłodne dni

Data publikacji: 2017-10-30, Data modyfikacji: 2017-11-02
A A AWydrukDrukuj  
 
Pyszne, gorące zupy na chłodne dni

Jesienią mamy ochotę, aby zjeść coś ciepłego, co szybko i skutecznie nas rozgrzeje. W chłodniejsze dni warto wybrać zupy, które są nie tylko bardzo smaczne, ale i proste w przygotowaniu. Wbrew pozorom możemy jadać je nie tylko na obiad. Talerz gorącej zupy idealnie sprawdzi się też jako lżejszy posiłek na kolację czy lunch do pracy. O tej porze roku warto sięgać nie tylko po te tradycyjne, dobrze znane smaki, ale także odkryć nowe oblicze tego posiłku. Nie czekaj więc i już dziś poznaj pomysły na oryginalne, rozgrzewające zupy, którymi zachwycisz najbliższych!

O tej porze roku smakują najlepiej

Miska pysznej zupy to najlepszy pomysł na jesienno-zimowy obiad. Chociaż sięgamy po nie przez cały rok, to właśnie teraz smakują wyjątkowo, bo skutecznie rozgrzewają nasz organizm. Z tym zadaniem najlepiej radzą sobie gęste zupy lub te o kremowej konsystencji. Zupa to też świetny pomysł na włączenie do codziennego jadłospisu dodatkowej porcji warzyw, pełnych wartościowych składników odżywczych. Poza tym sposobów na przygotowanie zup jest wiele, dlatego z pewnością nie zabraknie nam pomysłów, aby codziennie podać bliskim inną zupę, która zachwyci smakiem.

Wielbicielom tradycyjnych smaków polecamy linię Zup Nasza Specjalność WINIARY. Zupę Grzybową z tej linii, możemy wzbogacić poszatkowaną kapustą, a Jarzynowa wspaniale będzie smakować z mięsem wieprzowym lub kaszą jęczmienną. Wszyscy, którzy lubią warzywne smaki koniecznie powinni spróbować Zupy Brokułowej Jak u Mamy WINIARY w formie zupy-kremu oraz Zupy Ogórkowej Jak u Mamy WINIARY z dodatkiem mielonego mięsa i ryżu. Wystarczy kilka składników, aby odmienić ulubione smaki i swoją kulinarną fantazją zaskoczyć najbliższych.

Rozgrzewająca zupa w niecodziennym wydaniu

W przygotowaniu pysznych jesienno-zimowych zup świetnie sprawdzi się także nowość – płynne Koncentraty z przyprawami marki WINIARY – pomidorowa i barszcz czerwony. Jeśli lubisz łączyć tradycyjny smak z niecodziennymi dodatkami, koniecznie skorzystaj z naszego przepisu na Barszcz czerwony z kaszą bulgur z jabłkiem i daj się kulinarnie zaskoczyć! Przekonaj się, że barszcz pysznie smakuje nie tylko od święta, a pyszna zupa nie wymaga wcale długotrwałych przygotowań ani dużej liczby składników...

Składniki:

WINIARY Barszcz czerwony Koncentrat z przyprawami (1 słoik)
Kostka do Smaku warzywna WINIARY (1 sztuka)
Cebula (1 sztuka)
Czosnek (2 ząbki)
Masło (3 łyżki)
Kasza bulgur (1 szklanka)
Majeranek (1 łyżka)
Kwaśne, małe jabłka (2 sztuki)

Przygotowanie:

Cebulę kroimy w bardzo drobną kostkę, a czosnek siekamy. Następnie podsmażamy cebulę na 2 łyżkach masła do chwili, aż będzie miękka. Pod koniec dorzucamy czosnek. Całość zalewamy 2l wody. Dodajemy Barszcz – koncentrat z przyprawami WINIARY oraz Kostkę Bulionową WINIARY. Na końcu wsypujemy kaszę i gotujemy razem z zupą, aż kasza będzie gotowa. Jabłka myjemy i kroimy w plastry razem ze skórką. Na patelni rozgrzewamy 2 łyżki masła. Wrzucamy pokrojone jabłka i smażymy, aż się przyrumienią. Na koniec dodajemy majeranek, odrobinę soli i pieprzu. Gotową zupę podajemy ze smażonymi jabłkami i… delektujemy się zaskakującym, aromatycznym smakiem! Pycha!


ip, Źródło artykułu: winiary.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
lubelski

Powiat lubelski – umiejscowiony w województwie lubelskim z Lublinem, jako centrum powiatu. W skład wchodzą gminy Bełżyce, Bychawa, Borzechów, Garbów, Głusk, Jabłonna, Jastków, Konopnica, Krzczonów, Niedrzwica Duża, Niemce, Strzyżewice, Wojciechów, Wólka, Wysokie, Zakrzew oraz miasta Bełżyce i Bychawa.Cały obszar powiatu lubelskiego leży w dorzeczu rzeki Wisły.

Najbardziej znany zabytkami są Muzeum Kowalstwa i Muzeum regionalne w Wojciechowie, Wieża Ariańska Wojciechów, Baszta Firlejów w Dąbrowicy i Dom spotkań, Ruiny Zamku w Bychawie. Znajdziemy tam również dwa Parki Krajobrazowe - Krzczonowski Park Krajobrazowy i Kozłowiecki Park Krajobrazowy, cztery Obszary Chronionego Krajobrazu - Chodelski, Czerniejewski, Dolina Ciemięgi i Kozi Bór, oraz rezerwaty - Chmiel, Las Królewski, Olszanka i Podzamcze.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola