Belka
Wtorek, 14 Maja 2024   imieniny: Maciej, Bonifacy, Dobiesław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA SKUTECZNA W WALCE Z PIRATAMI DROGOWYMI

Data publikacji: 2017-08-07, Data modyfikacji: 2017-08-08
A A AWydrukDrukuj  
 

W miniony weekend na terenie powiatu bialskiego, policjanci zatrzymali prawa jazdy czterem kierującym, którzy przekroczyli dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h. W trzech przypadkach były to miejsca wskazane jako punkty na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Niechlubnym rekordzistą jest 39-letni obywatel Białorusi, który jechał swoim autem z prędkością 122 km/h.
Plakat informujący o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa
Wczoraj rano, 6 sierpnia br., w miejscowości Wólka Dobryńska, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego bialskiej komendy zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Audi. Powodem kontroli było przekroczenie prędkości. Miejsce to wskazane było w aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Urządzenie pomiarowe pokazało, że kierujący audi, 39-letni obywatel Białorusi, jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 122 km/h. Dozwoloną prędkość przekroczył o 72 km/h. Mężczyzna ukarany został wysokim mandatem karnym. Funkcjonariusze zatrzymali również jego prawo jazdy.

Tego samego dnia, około godz. 11:30, w miejscowości Żabce funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierowcę pojazdu marki Toyota. 42-letni mieszkaniec Warszawy jechał z prędkością 121 km/h. Ten mężczyzna również został ukarany wysokim mandatem i punktami karnym. Ponadto stracił uprawnienia na okres 3 miesięcy.

Kilka godzin później, po 17:00, w miejscowości Zalutyń policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji w Terespolu zatrzymali do kontroli samochód marki Audi. Do kontroli drogowej doszło w miejscu zaznaczonym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako to w którym może dochodzić do przekraczania dozwolonej prędkości. 21-letni mieszkaniec gm. Piszczac przekroczył ją o 62 km/h. Ponadto nie miał przy sobie prawa jazdy. 21-latek ukarany został mandatem, stracił także uprawnienia do kierowania pojazdami.

W miniony piątek, 4 sierpnia br., po godz. 17:30 na ul. Terespolskiej w miejscowości Piszczac funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Terespolu zatrzymali do kontroli 35-letniego mieszkańca gm. Rokitno. Miejsce w którym doszło do kontroli, to także punkt zaznaczony na KMZB. Kierujący BMW 35-latek przekroczył dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość o 54 km/ h. Policjanci zatrzymali 35-latkowi uprawnienia do kierowania, nie obyło się również bez mandatu i punktów karnych.

Policjanci apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze, przypominając, że prędkość jest wciąż jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Przypominają również, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywne narzędzie, dzięki któremu każdy obywatel ma wpływ na bezpieczeństwo w swoim najbliższym otoczeniu. Pozwala wskazać miejsca, w których zagrożone jest bezpieczeństwo oraz porządek publiczny. Pamiętajmy, że zgłoszenia tam umieszczane nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 i 997.

 

mk, Źródło artykułu: KWP w Lublinie
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
lubelski

Powiat lubelski – umiejscowiony w województwie lubelskim z Lublinem, jako centrum powiatu. W skład wchodzą gminy Bełżyce, Bychawa, Borzechów, Garbów, Głusk, Jabłonna, Jastków, Konopnica, Krzczonów, Niedrzwica Duża, Niemce, Strzyżewice, Wojciechów, Wólka, Wysokie, Zakrzew oraz miasta Bełżyce i Bychawa.Cały obszar powiatu lubelskiego leży w dorzeczu rzeki Wisły.

Najbardziej znany zabytkami są Muzeum Kowalstwa i Muzeum regionalne w Wojciechowie, Wieża Ariańska Wojciechów, Baszta Firlejów w Dąbrowicy i Dom spotkań, Ruiny Zamku w Bychawie. Znajdziemy tam również dwa Parki Krajobrazowe - Krzczonowski Park Krajobrazowy i Kozłowiecki Park Krajobrazowy, cztery Obszary Chronionego Krajobrazu - Chodelski, Czerniejewski, Dolina Ciemięgi i Kozi Bór, oraz rezerwaty - Chmiel, Las Królewski, Olszanka i Podzamcze.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola