Belka
Poniedziałek, 20 Maja 2024   imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Ile zapłacisz za pranie dywanu?

Data publikacji: 2022-04-08, Data modyfikacji: 2022-04-08
A A AWydrukDrukuj  
 
Ile zapłacisz za pranie dywanu?

Pranie dywanów zapewnia im świeżość, przyjemny zapach oraz miły wygląd. Pranie, odplamianie, czyszczenie oraz wypłukiwanie to czynności, które zapewnią zmniejszenie stopnia zabrudzenia naszych wykładzin oraz przedłużają żywotność materiału. Często zastanawiamy się, jaka jest cena takiego czyszczenia. Dowiedz się więcej o praniu dywanów – cennik w naszym artykule.  

Pranie dywanów – cennik

Cena czyszczenia dywanu jest zależna od jego długości oraz szerokości. Pranie zasadnicze dywanów, w którego zakres wchodzą podstawowe czynności, nie będzie się wiązało z dużym kosztem. Do dodatkowych usług można zaliczyć: usuwanie zapachu (na przykład moczu), eliminacje roztoczy czy usługę ręcznego prania dywanów jedwabnych oraz wiskozowych. Wykupienie dodatkowych opcji sprawi, że będzie wyższy koszt prania dywanów. Czasem może się okazać, że czyszczenie dywanów z krótkim włosem jest o wiele tańsze, a tych z długim włosem wiąże się z wyższą ceną. Cena usługi może też zależeć od czasu jej wykonania. Za standardowy czas nie trzeba dopłacać, jednak jeśli zależy nam na ekspresowym wykonaniu prania, należy dopłacić określoną kwotę.

Cena usługi jest też zależna od naszych potrzeb, jeśli zależy nam na osiągnięciu spektakularnego efektu, warto zapłacić więcej. W cenę wchodzi też transport, jednak w przypadku większych zleceń może on być darmowy. Większymi trudnościami w transporcie są dywany o dużych powierzchniach, natomiast małe dywany najlepiej przewieźć własnym transportem. W przypadku dywanów cena jest prosta do sprawdzenia za pomocą cenników podanych na stronie  https://www.pranie-dywanow-lublin.pl/cennik/. W pralni możliwe jest również pranie tapicerki meblowej, na przykład kanap, materacy, foteli, narożników. Pranie kanapy i innych mebli może zapewnić im świeży zapach oraz ładny wygląd.  

Na czym polega pranie dywanów?

Czyszczenie dywanów może przywrócić dawny wygląd naszych wykładzin. Bardzo ważny jest wybór pralni i stosowanej przez nią metody prania. Dywany z długim włosem potrzebują metod, które będą delikatne, dlatego należy o nie odpowiednio zadbać. Dobrym rozwiązaniem jest metoda nazywana kąpielą wodną. Z takiej usługi można skorzystać w Lublinie: https://www.pranie-dywanow-lublin.pl/. Czyszczenie tą metodą jest dokładne oraz zapewnia dobry efekt końcowy. Podczas prania dywanu możliwe jest usunięcie dużej ilości zanieczyszczeń. Metoda kąpieli wodnej jest skuteczniejsza od czyszczenia dywanu odkurzaczem. Jednak podczas prania dywanu istnieje potrzeba zabrania go do profesjonalnej pralni. Wypranie dywanu jest wykonywane środkami na czyszczenie chemiczne, które są dobrej jakości. Do prania dywanów zatrudniane są osoby z doświadczeniem, tak by usługa była wykonana na najwyższym poziomie. 

Pralnia dywanów – co wchodzi w zakres usług   

Pranie wykładzin to usługa, podczas której dywan jest prany, odplamiamy, czyszczony oraz wypłukiwany. Przed oddaniem dywanu do klienta jest on również dokładnie osuszany. Czyszczenie dywanów pozwala pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z wykładzin dywanowych. Podstawowe pranie powinno zapewnić ładny zapach. Osobom cierpiącym na alergie można zaproponować pranie antyalergiczne. Podczas czyszczenia można pozbyć się też plam z wina, kawy czy herbaty. Dywany typu shaggy można również oczyścić z plam oraz nieprzyjemnych zapachów naszych zwierząt. Usługa czyszczenia zawiera też trzepanie mechaniczne, które pozwala na pozbycie się zanieczyszczeń nierozpuszczalnych w wodzie. Kolejnym etapem prania dywanów jest wirowanie, a następnie suszenie. Sprawdź, jak wybrać najlepszą pralnie w Lublinie.

            

 

 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
lubelski

Powiat lubelski – umiejscowiony w województwie lubelskim z Lublinem, jako centrum powiatu. W skład wchodzą gminy Bełżyce, Bychawa, Borzechów, Garbów, Głusk, Jabłonna, Jastków, Konopnica, Krzczonów, Niedrzwica Duża, Niemce, Strzyżewice, Wojciechów, Wólka, Wysokie, Zakrzew oraz miasta Bełżyce i Bychawa.Cały obszar powiatu lubelskiego leży w dorzeczu rzeki Wisły.

Najbardziej znany zabytkami są Muzeum Kowalstwa i Muzeum regionalne w Wojciechowie, Wieża Ariańska Wojciechów, Baszta Firlejów w Dąbrowicy i Dom spotkań, Ruiny Zamku w Bychawie. Znajdziemy tam również dwa Parki Krajobrazowe - Krzczonowski Park Krajobrazowy i Kozłowiecki Park Krajobrazowy, cztery Obszary Chronionego Krajobrazu - Chodelski, Czerniejewski, Dolina Ciemięgi i Kozi Bór, oraz rezerwaty - Chmiel, Las Królewski, Olszanka i Podzamcze.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola